Vizualizati primul subiect

In jos

Vizualizati primul subiect

Mesaj Scris de Admin la data de Mier Feb 28, 2018 2:13 pm

Cititi cu atentie aceste informatii inainte sa va lansati in administrarea forumului:
Cum se acceseaza panoul de administrare?
In meniul din partea de sus a paginii, click pe Conectare, o noua pagina se va afisa, completati cu numele de utilizator admin si parola pe care ati indicat-o in momentul inscrierii. Daca ati pierdut sau ati uitat parola, click aici. Imediat ce v-ati conectat, selectati linkul "Panou de administrare" din josul paginii.
Cum se modifica prezentarea forumului?
Puteti modifica modul de prezentare a forumului selectind o tema (fiecare tema afiseaza diverse imagini, icoane si culori). Pentru aceasta mergeti in Panoul de administrare, selectati Administrare in meniul tema si alegeti una din temele propuse. Mai tarziu puteti modifica sau alege alta tema.
Cum se administreaza categoriile si forumurile?
Puteti adauga, modifica si sterge categoriile si forumurile pe care le-ati creat, in orice moment si pentru totdeauna. Pentru aceasta selectati, in panoul de configurare, optiunea Administrare din meniul Forum si selectati Adaugare (un forum sau o categorie).

Admin
Admin

Data de înscriere : 28/02/2018
Varsta : 47
Localizare : Craiova

Vezi profilul utilizatorului https://gheneaalexandru.wordpress.com

Sus In jos

Debut cu dreptul in Play-off-ul Ligii 1 pentru Stiinta

Mesaj Scris de Admin la data de Mier Mar 14, 2018 2:08 pm

„Nebunul“ Mitriță a răpus defensiva Astrei

Alex Mitriță a reușit să treacă de „zidul“ giurgiuvenilor și să marcheze un gol de trei puncte.

„U“ Craiova – Astra Giurgiu 1-0

Stadion „Ion Oblemenco“, spectatori: 14.000.

A marcat: Mitriță ’82.

„U“ Craiova: Mitrovic – Popa, Kelic, Ferreira – Martic, Santos (’79, Mateiu), Zlatinski, Briceag – Bărbuț (’53, Băluță), Gustavo (’75, Burlacu), Mitriță. Antrenor: Devis Mangia.

Astra: Ivanov – Iordache, Da Silva, Bejan, Stan – Seto (’83, Moise), Mrzljak – Gheorghe (’88, Culda), Matei, Buș – Urko Vera (’66, Abang). Antrenor: Edi Iordănescu.

Cartonașe galbene: Briceag ’26, Kelic ’33, Martic ’90+2 / Moise ’85, Iordache ’87.

Au arbitrat: Alexandru Tudor – Mircea Orbuleț, Mihai Marius Marica; Dragoș Istrate.

Observatori: Nicolae Grigorescu, Marian Ivan.

Greu, dar frumos și meritat. Așa s-ar putea caracteriza succesul la limită, 1-0, obținut sâmbătă seară de Universitatea Craiova în fața Astrei. Cei aproximativ 14.000 de spectatori prezenți pe „Ion Oblemenco“ au văzut o echipă muncitoare și bătăioasă, care a căutat în permanență golul, Știința, și una care a făcut tot posibilul să nu ia gol, uitând să atace: Astra. După o serie de acțiuni construite cu migală și destule ocazii de poartă irosite, multe din cauza gazonului care este din ce în ce mai prost, alb-albaștrii au reușit să dea lovitura pe final. Cel care a făcut diferența și a trimis cele trei puncte în contul Universității a fost Alexandru Mitriță, care a reluat din marginea carelui mic o pasă a lui Mateiu, după o acțiune inițiată pe dreapta de Băluță.

De remarcat faptul că decarul Craiovei, Alex Băluță, a intrat pe teren din postura de rezervă în acest meci.

De asemenea, trebuie consemnat debutul lui Andre Santos în tricoul alb-albastru, evoluția sa fiind foarte apreciată.

În urma acestui rezultat, gruparea din Bănie ocupă locul trei în play-off, cu 29 de puncte. În partida viitoare, Universitatea Craiova va juca pe terenul celor FC Viitorul, meciul fiind programat vineri, de la ora 20.45.

Mangia: Toți jucătorii trebuie să fie pregătiți

Strategul Universității Craiova, Devis Mangia, a fost bucuros pentru victoria obținută și a explicat surprizele din primul unsprezece.

"Sunt fericit pentru că am făcut un meci foarte bun, am meritat victoria, clar. Nu a fost ușor să jucăm cu ei, mai ales pe acest teren. Deși nu îmi place să mă repet, am făcut greșeli din cauza terenului, nu din cauza greșelilor tehnice, pentru că sărea mingea. Din acest punct de vedere, felicit jucătorii cu atât mai mult, nu am riscat nimic, am câștigat, ne-am creat ocazii, probabil am greșit ultima pasă, dar doar din cauza gazonului. Nici o problemă că Băluță a fost rezervă, am vorbit cu el, nu putem să jucăm mereu cu aceiași 11 jucători. Băluță a jucat bine, a fost cel mai bun, a pasat mult, dar acum am decis să mai dau șanse altor jucători, să mai deschidem echipa. Bărbuț a jucat bine și el, Briceag, Andre Santos, iar apoi, Burlacu, Băluță și Mateiu. În acest moment, jucăm bine și în defensivă și nu are rost să schimbăm. Trebuie să remarcăm că nu am primit gol nici la acest joc. Toți jucătorii trebuie să fie pregătiți pentru că vor primi șanse“, a spus Mangia.

"E posibil ca Gardoș să joace etapa viitoare, dar trebuie să văd ce se întâmplă, să văd situația echipei. El se antrenează bine, dar trebuie să găsesc momentul potrivit să-l introduc. Gustavo a ieșit accidentat, dar nu e nimic grav. Nici la Santos nu cred că sunt probleme mari, chiar dacă a fost lovit serios la gleznă“, a mai spus tehnicianul italian.

Mitriță: Suntem o echipă mare!

Autorul golului cu Astra, Alex Mitriță, a exultat după reușita sa, considerând că Universitatea a câștigat în stil de echipă mare.

Așteptam momentul. Am fost o echipă mare. Echipele mari așa câștigă. Suntem un grup unit, indiferent de cine joacă și cine stă în tribună. E un teren foarte greu. Jocul nostru e de posesie și nu putem realiza asta pe un asemenea teren, dar dăm totul la fiecare meci. Urmează un meci foarte greu cu Viitorul. Domnul Hagi m-a ajutat mult, dar acum sunt la Craiova și sper să înscriu. Sper să fiu convocat la echipa națională“, a spus Mitriță.

Alex Mitriță a ajuns la al nouălea gol marcat pentru Craiova, în toate competițiile acestui sezon, în care a adunat 25 de meciuri.

Mai multe pe: www.gds.ro

Admin
Admin

Data de înscriere : 28/02/2018
Varsta : 47
Localizare : Craiova

Vezi profilul utilizatorului https://gheneaalexandru.wordpress.com

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum